Симптоми алергії в усіх дітей можуть проявлятися по-різному: у вигляді нежиті і сліз, болісного свербежу на руках і шкірі обличчя, після якого з’являються пухирі. У дитини значно погіршується самопочуття і може боліти голова.Є три основні причини алергії на холод.
По-перше, в цьому винен неправильний спосіб життя, коли дитина більше часу сидить удома за комп’ютером, ніж буває на свіжому повітрі.
По-друге, різні інфекції зазвичай провокують виникнення холодової алергії, наприклад, вірус гепатиту, герпесу, респіраторні збудники, мікроплазми тощо. У боротьбі з цими захворюваннями дуже слабшає імунна система, що призводить до ускладнень, одним із яких і є алергія на холод.
По-третє, появу алергії провокують хронічні захворювання – пієлонефрит, тонзиліт і ревматоїдний артрит. Саме тому завжди варто звертати увагу на ознаки холодової алергії, які, швидше за все, можуть сигналізувати про різні патології – ендокринні, інфекційні та інші.

Дорослі часто плутають алергію на холод із звичайною, наприклад, нежить, а кашель і сльози можуть бути викликані хутряними шапками та комірами, але не холодом. Батькам слід відмовитися на час від одягу з можливими алергенами й одягнути дитину взимку в одяг із синтетичними наповнювачами. У тому випадку, якщо це не допомогло, й у малюка продовжують виявлятися симптоми, то слід здати кров на алергічні проби. Можна зазначити, що алергія на холод може минати сама, без додаткового лікування. Протягом кількох тижнів недуга мучить малюка, але вже наступного року може не проявлятися взагалі. |